DLACZEGO NIE MOŻNA ZOSTAĆ JAKIŚ CZAS? JAK PRZEDŁUŻYĆ UMOWĘ NAJMU

DLACZEGO NIE MOŻNA ZOSTAĆ JAKIŚ CZAS? JAK PRZEDŁUŻYĆ UMOWĘ NAJMU

Uwielbiasz miejsce, w którym mieszkasz? Czy są fantastyczni sąsiedzi i lokalne udogodnienia? Dlaczego należy się przeprowadzać? Odnowienie umowy najmu może być bardzo ekonomicznym posunięciem, zwłaszcza, że nie musisz planować i płacić za przeprowadzkę lub zakłócać swojego życia poprzez potrzebę dodatkowego czasu wolnego od pracy. Jeśli chcesz zostać na jakiś czas w dotychczasowym miejscu, oto wszystko, co musisz wiedzieć o procesie odnowy.

Jak odnowić umowę najmu

Kiedy Twój wynajem ma kilka miesięcy od zakończenia, jest szansa, że właściciel lub zarządca mieszkania zapyta Cię, czy chcesz odnowić umowę – szczególnie jeśli byłeś dobrym najemcą. To jest to, co musisz zrobić:

Zaznacz w kalendarzu ważne daty.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, kiedy kończy się umowa najmu. Zapoznaj się z kopią umowy najmu i zanotuj datę jej zakończenia. Zaznacz tę datę w kalendarzu.

Przeczytaj uważnie swoją umowę najmu

Dowiedz się, kiedy musisz powiadomić zarządcę mieszkania o swojej decyzji przedłużenia najmu lub wyprowadzki. Czy należy o tym poinformować 30 lub 60 dni wcześniej? Zaznacz tę datę na kalendarzu. Jeśli nie dotrzymasz tego terminu, umowa najmu może zmusić Cię do dalszego płacenia za mieszkanie.

Porozmawiaj z właścicielem lub zarządcą mieszkania.

Przed upływem terminu odnowienia lub rozwiązania umowy najmu, porozmawiaj z właścicielem lub zarządcą wspólnoty mieszkaniowej o swoich możliwościach. Jeśli stawki czynszu ulegają zmianie, powinieneś zostać o tym poinformowany. Jeśli lubisz swoją wspólnotę mieszkaniową, ale potrzebujesz więcej lub mniej miejsca, zapytaj, czy możesz przenieść się do innego lokalu w obrębie wspólnoty. Poprosić o pisemne zatwierdzenie warunków. Warunki powinny znaleźć odzwierciedlenie w nowej umowie najmu. Nie bój się negocjować czynszu.

Podejmij decyzję

Po zebraniu wszystkich tych informacji można podjąć świadomą decyzję o sposobie postępowania. Zdecyduj, czy chcesz odnowić umowę najmu.

Napisz list

Po podjęciu decyzji o wynajmie, wyślij list do właściciela mieszkania, w którym poinformujesz go o swojej decyzji o przedłużeniu lub rozwiązaniu umowy najmu. Jeśli dokonałeś jakichkolwiek specjalnych ustaleń z zarządcą mieszkania w związku z transakcją dotyczącą stawki czynszu lub przeprowadzką do nowego lokalu w ramach danej wspólnoty, załącz te informacje i dokumenty uzupełniające. Kopie tych dokumentów należy zachować dla siebie.

Dokładnie przeczytaj swoją nową umowę najmu.

Jeśli zdecydowałeś się przedłużyć umowę najmu, najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o podpisanie nowej umowy najmu. Umowa ta będzie odzwierciedlała wszelkie zmiany w warunkach i wyznaczy okres nowej umowy (na przykład rok lub dwa lata, lub miesiąc po miesiącu.) Przeczytaj uważnie nową umowę i upewnij się, że dobrze rozumiesz jej treść.

Podpisz swoją nową umowę najmu.


Po dokładnym przeczytaniu nowej umowy najmu i zapoznaniu się z jej warunkami, podpisz dokument, aby nadać mu oficjalny charakter. Podpisze go również oficjalny przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej.
Masz więcej pytań na temat procesu wynajmu, znalezienia tego idealnego mieszkania lub co zrobić po podpisaniu umowy najmu? Sprawdź Poradnik wynajmu apartamentów – to wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o wynajmie w danym miejscu!

Powiązane posty

Napisany przez karim | 10 sierpnia 2018
JAK WYPROWADZIĆ SIĘ ZE ZWIERZĘCIEM DOMOWYM
Kiedy masz zwierzę domowe, przeprowadzka z mieszkania może być poważną walką. Futrzani przyjaciele mają niesamowitą możliwość utrzymywania wielu problemów zagrażających przeprowadzce. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z psem, który...