JAK WYPROWADZIĆ SIĘ ZE ZWIERZĘCIEM DOMOWYM

JAK WYPROWADZIĆ SIĘ ZE ZWIERZĘCIEM DOMOWYM

Kiedy masz zwierzę domowe, przeprowadzka z mieszkania może być poważną walką. Futrzani przyjaciele mają niesamowitą możliwość utrzymywania wielu problemów zagrażających przeprowadzce. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z psem, który nie może uniknąć błota, czy kotem, który ma romans z kuwetą, będziesz musiał ciężko pracować, aby usunąć ich ślady.
Oto kilka zadań sprzątania, które możesz wykonać, aby oczyścić swoje mieszkanie i upewnić się, że otrzymasz kaucję z powrotem, niezależnie od tego, co twój czworonożny kumpel próbował zniszczyć:

Odkurzanie

Jeśli masz dywany lub chodniki, Twoim pierwszym zadaniem powinno być przywrócenie wszystkim podłogom plasku. Włosy zwierząt mogą wnikać głęboko w dywan, więc upewnij się, że używasz odpowiedniego odkurzacza z dużą siłą ssania. Nie tylko będzie on zbierał sierść Twojego zwierzęcia, ale również pomoże zebrać kurz i brud, który znajduje się na podłodze.
Powinieneś również odkurzyć inne części swojego mieszkania, takie jak kanapa czy parapety.

Masz długowłosego zwierzaka i wentylator sufitowy?

Mogę zagwarantować, że jeśli kiedykolwiek uruchomiłeś wentylator, to jest on przynajmniej trochę pokryty włosami zwierząt domowych. Jak by się tam znalazło? To jedna z największych tajemnic życia.

Wyczyścić wykładzinę

Po odkurzeniu może być konieczne aktywne czyszczenie części lub całości wykładziny. Jeśli masz jakiekolwiek zabrudzenia, które zwierzę wybrudziło podczas pobytu, zainwestuj w specjalny dla niego środek do czyszczenia dywanów. Mają enzymy, które mogą rozbić to, co twój futrzasty przyjaciel zostawił za sobą. Są one również przeznaczone do usuwania zapachów wyczuwalnych dla kota lub psa, więc z pewnością powinny zadowolić zmysły właściciela lokalu.
Jeśli masz do czynienia ze szczególnie trudną plamą, zajrzyj do wypożyczalni sprzętu do czyszczenia parą lub nawet wynajmij profesjonalny sprzęt do czyszczenia, aby wykonać zadanie. Chociaż może to być drogie, prawdopodobnie będzie to kosztować mniej niż zwykła wymiana wykładziny – praca, za którą właściciel prawie na pewno prześle rachunek.

Wyszukiwanie „kotów”

Jeśli masz zwierzaka i twarde drewno, to na pewno będziesz miał „koty”. Są to stale rosnące kule futra zwierzęcego, które odbijają się po całym mieszkaniu i osiedlają się w narożnikach i pod meblami. Postaraj się dostrzec te nich w trakcie sprzątania i wyrzuć je, przygotowując się do przeprowadzki. Więcej ich znajdziesz w dniu przeprowadzki: zaakceptuj to i wyrzuć je w razie potrzeby.

Sprawdź pod legowiskiem.

Jeśli Twoje zwierzę ma ulubione miejsce do spania, prawdopodobieństwo, że jest tutaj na pewno brudno. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wygląda to dobrze, należy się upewnić, że zostało dokładnie sprawdzone. Na przykład, jeśli Twój pupil lubi spać w specjalnym pudełku, zajrzyj pod nie. Prawdopodobnie jest kilka kawałków sierści zwierzęcej, które należy zetrzeć.
Jest to szczególnie ważne, jeśli masz kota, ponieważ koty mają niesamowitą tendencję do pozostawiania kulek włosów w miejscach, których nigdy nie zobaczysz. Jeśli jednak sprawdzisz wszystkie ulubione miejsca swojego pupila, będziesz mieć większe szanse, że znajdziesz w nich dziwny bałagan przed opuszczeniem mieszkania.

Zdobądź opinię niezadowolonego przyjaciela

Ludzie ze zwierzętami domowymi są okropnymi oceniającymi czystość mieszkania, ponieważ zaakceptowali w swoim życiu pewien bałagan. Gdy już sprzątasz mieszkanie, zaproś znajomego, który nie ma już zwierzaków i poproś o szczerą opinię. Powinien on być w stanie wskazać na wszelkie kwestie, które pominąłeś w swojej małostkowości.

Ponownie włączyć odkurzacz.


Wiem, że brzmi to jak przesada, ale ufaj mi: Po wykonaniu wszystkich innych czynności, odkurz przynajmniej jeszcze raz. W procesie sprzątania reszty mieszkania, odkryłeś wszelkiego rodzaju futro i kurz, które osiedliły się wcześniej.
Nie odkładaj odkurzania na później, chyba że wiesz, że masz silny odkurzacz. Włosy zwierząt mogą łatwo zapchać filtry odkurzacza, więc najlepiej jest zrobić kawałek po kawałku i często wymieniać worki.

Powiązane posty

Napisany przez karim | 27 sierpnia 2018
DLACZEGO NIE MOŻNA ZOSTAĆ JAKIŚ CZAS? JAK PRZEDŁUŻYĆ UMOWĘ NAJMU
Uwielbiasz miejsce, w którym mieszkasz? Czy są fantastyczni sąsiedzi i lokalne udogodnienia? Dlaczego należy się przeprowadzać? Odnowienie umowy najmu może być bardzo ekonomicznym posunięciem, zwłaszcza, że nie musisz planować i...