Ukryte toksyny w domu: poszukaj i zniszcz!

Ukryte toksyny w domu: poszukaj i zniszcz!

Zwracając tak dużą uwagę na prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczną i poszukiwanie bardziej naturalnych sposobów życia, często zaniedbujemy jedno poważne zagrożenie dla zdrowia, które czai się w naszych domach: toksyczne chemikalia. Te ukryte toksyny są wszędzie. Makijaż, środki ochrony przeciwsłonecznej, roztwory czyszczące i wszystkie inne „produkty”, których używamy na co dzień, mogą pomóc nam poczuć się pięknie i czysto, ale za jaką cenę?

Ukryte toksyny szkodzą naszemu zdrowiu!

Pomimo wielu „naturalnych”, „ziołowych” lub „organicznych” informacji, które są opakowane na wielu dzisiejszych najlepszych markach, większość z tysięcy dostępnych nam produktów jest pełna szkodliwych substancji chemicznych. Istnieje bardzo niewiele regulacji dotyczących tych produktów, ale istnieje rosnąca liczba badań, które powiązały wiele powszechnie stosowanych chemikaliów stosowanych w tych produktach z rakiem, niepłodnością i innymi problemami zdrowotnymi.

Większość ludzi nie kupowałaby żywności zawierającej takie słowa jak etoksylowane nonylofenole, nitrylotriacetat trisodu lub amoniak, które są wymienione w ich składnikach. A jednak czasami zapominamy, że produkty, których używamy w codziennym życiu, przedostają się do naszego organizmu. Pamiętaj, że Twoja skóra jest największym organem ciała. Jest ona również bramą do ciała.

Unikanie ukrytych toksyn: Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie produktów?

Próba zrzucenia chemikaliów może początkowo wydawać się nieco przytłaczająca (i być może nierealistyczna), a nawet podjęcie małych kroków może pomóc. Pamiętaj, że chodzi o postęp, a nie doskonałość.

Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci w wyborze produktów:

Zastanów się nad swoją codzienną rutyną i czy naprawdę potrzebujesz wszystkich tych produktów.

Chociaż czasami uważamy, że naprawdę może istnieć jakaś „magiczna” formuła na doskonałe włosy lub rozświetloną cerę, skupienie się na podstawowej rutynie jest najlepszym sposobem na pielęgnację urody.

Należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo zakupionych produktów. Grupa działająca na rzecz ochrony środowiska posiada kilka baz danych pokazujących najlepsze produkty do zakupu pod względem ich toksyczności i szkodliwości. Sprawdź ich listy, aby kupić produkty, które są najbezpieczniejsze.

Przeczytaj ulotki. Możemy nie być w stanie rozszyfrować wszystkich chemikaliów na naszych butelkach (i są takie, które niekoniecznie są złe), ale możemy uzyskać kilka wskazówek, czytając instrukcje. Na przykład, jeśli producent środka czyszczącego nakazuje umyć blat przed podaniem potraw po ich użyciu, jest to prawdopodobnie znak, że nie jest on najlepszy. Kolejna wielka wskazówka: jeśli zobaczysz czaszkę z krzyżykami: Pozbądź się tego.

Nie wiesz od czego zacząć? Obecnie dostępnych jest tak wiele środków, aby zacząć pracować nad bardziej ekologicznym życiem i odnajdywaniem tych ukrytych toksyn( Blogi, proste wyszukiwanie w Google). Naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku, aby dokonać pozytywnych zmian. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć pracę:

Stwórz własne, naturalne i bezpieczne rozwiązania czyszczące.

Przekonałam się, że naprawdę potrzebujesz tylko kilku kluczowych składników (takich jak ocet, soda oczyszczona, mydło kastylowe), aby uzyskać dużo czystego produktu. Oczywiście, zawsze można uzyskać fantazyjną atmosferę i dodać zioła i olejki eteryczne, aby naprawdę zrobić swój znak czyszczący.

Zastanów się nad stworzeniem własnych produktów higieny osobistej.

Czy wiesz, że możesz stworzyć swój własny dezodorant? Dzięki tej recepturze odniosłam duży sukces. Od jakiegoś czasu tworzę również własny szampon. I pastę do zębów. Olej kokosowy używam zarówno do nawilżania, jak i do serum do włosów. W rzeczywistości, jedynymi produktami, które kupuję w tej chwili „do pielęgnacji ciała”, są szczoteczka do zębów i nici dentystyczne. Dziwne? Może. Ekonomicznie? Rzeczywiście. Produkty wolne od ukrytych toksyn? Tak!

Rozpakuj swoją kuchnię.

Zastosuj olej kokosowy zamiast balsamu dla dzieci. Mączka owsiana do maseczki twarzy. Cukier do złuszczania. Oliwa z oliwek może oczyścić twarz. Żółtka jaj, awokado, ocet jabłkowy… Poważnie, jest tak wiele surowców, które w naturalny sposób Cię upiększą. I to tylko ma sens, że rzeczy, które są bezpieczne przenikają do naszego ciała. Sprawdź inne produkty do pielęgnacji urody w spiżarni, które nie są toksyczne.

Otul się swoim naturalnym pięknem.


To może być trudne w świecie, który mówi nam, że potrzebujemy szafki pełnej produktów, aby uczynić nas pięknymi. Od najmłodszych lat czułam potrzebę zakrycia twarzy podatnej na trądzik. Nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu bez makijażu. Na szczęście mój mąż dał mi wystarczająco dużo pewności siebie, by uświadomić sobie, że mój makijaż nie czyni mnie piękniejszą. A ja nie jestem lalką. Jestem osobą.

Zabrało to trochę czasu, ale w końcu odrzuciłam prawie cały mój makijaż (nadal okazjonalnie noszę lekki, organiczny tusz do rzęs i barwiony balsam do ust z miodem pszczelim). Ale tak już jest. A wiesz co? Czuję się teraz świetnie. Nie wyglądam inaczej niż wcześniej. Moja skóra czuje się i wygląda o wiele lepiej, ponieważ jest wolna od ukrytych toksyn i śmieci. Mam więcej czasu rano i nie marnuję też pieniędzy na makijaż.

Powiązane posty

Napisany przez karim | 10 sierpnia 2018
Żywność modyfikowana genetycznie: Czy jest bezpieczna?
Czym są genetycznie zmodyfikowane produkty żywnościowe? Czy GMO jest bezpieczny? Jeśli nie mieszkasz pod dachem, jest duża szansa, że pytania te zwrócą na ciebie uwagę w ciągu ostatnich kilku lat....